Neden Facebook’ta Reklam Verilmeli?

neden facebook reklam

Hızla gelişen ve değişen dünyada, ticaret sektörü de boyut değiştirmektedir. Yerelde ki ticaret kavramı internete yani e-ticaret’e hızlı bir şekilde kaymaktadır. Aklınıza gelebilecek tüm sektörler internet üzerinden hizmet vermeye başladı. Siz e-ticaret alanında son yıllara ait bazı istatiksel verileri sunmak istiyorum.

  • İnternet kullanan her 5 kişiden biri internet üzerinden alışveriş yapmaktadır.
  • 2005 yılında 1 milyar tl olan internette yapılan alışveriş tutarları neredeyse her yıl 2 ye katlanarak 2012 de 31 milyar tl 2015 te de 62 milyar tl olması bekleniyor.
  • Türkiye Sosyal mecralar da kullanıcı sayısı bakımından Dünya genelinde; Facebook: 6. sıra. Twitter:11. sıra. Youtube: 14. sırada yer almaktadır.

İnternet kullanımı ve e-ticaret alışkanlıkları bu kadar gelişen bir toplumda hala yerel bazda ticaret yapmak sanırım çağın gerisinde kalmak olur.

peki; ilk sormanız gereken soru:

Firmamı (İşimi) Nasıl İnternete Taşırım?

Henüz internet üzerinde hizmet vermiyorsanız eğer, ilk yapmanız gereken Alan adı almak olmalı. bu adımda alan adınızın “.com” uzantılı olması veya “.com.tr” uzantılı olması önemlidir.

Sonrasında  işinize uygun bir web sitesi yaptırmanız gerekmektedir. Bu sanıldığı kadar zor bir süreç değildir. Gelişen sistemlerle birlikte e-ticaret veya kurumsal havası olan hazır site paketleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Web siteniz hazır ise geriye sadece ürününüz ile ilgilenecek müşterileri bulmak kalıyor. Bu konuda bir kaç yol kullanabilirsiniz. ilk olarak arama motorlarından yapılan aramalar neticesinde sitenize kullanıcılar alabilirsiniz. Bunun için SEO çalışması yaptırmanız gerekebilir. Özellikle yoğun aranan ve rekabetin fazla olduğu kelimelerde hizmet veriyorsanız bu iş pahalı ve uzun sürebilmektedir.

Diğer method ise internet üzerinde reklam vermektir.

Biz bu konuda size yardımcı oluyoruz. Özellikle internette en çok kullanılan alanlardan olan Google ve Facebook üzerinde firmalar reklam hizmeti sağlamaktayız.

Neden Sosyal Medyada Reklam Vermeliyim?

Sosyal mecralar insanların kişisel bilgilerini paylaştıkları (Hedef kitle belirleme konusunda başarıyı arttıran faktör) ve internet üzerinde en çok zaman geçirdikleri alanlardır. Bu alanlarda yer alan reklamlar özellikle hedef kitle belirleme diye adlandırılan; yaş, cinsiyet,yaşadığı il ve ilçe, ilişki durumu, ilgi alanları,mesleği vb. yüzlerce farklı kriter ile en doğru reklamı en doğru kişilere göstererek, en başarılı reklam çalışmasını yapmayı mümkün kılmaktadır.

Daha geniş bilgi, soru ve talepleriniz için reklam verme sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered By Ertebil