Opencart Beyaz Sayfa Sorunu

There are multiple reasons for this issue

  1. if you change domain or move the site another host, you should rewrite right path in config.php files in root and admin folder.
  2. you might check server PHP version, if you use older then opencart 2.0 then web site PHP version should be lover than 7.0
  3. And final reason is related your system mail sending configurations. if its wrong you might see white screen issue when creating customer or creating affilete partnership form and using virtual payments callback. to force prevent this you should check Sytem > Store > Email settings in Admin Panel.

Opencart e-ticaret sistemlerinin bir çok aşamasında beyaz sayfa ekran sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Ve bunun bir kaç sebebi vardır. Öncelikle en sık karşılaşılan durum.

  1. Domain değişikliği veya hosting değişikliğinde ana dizin ve admin klasörlerinde ki config.php dosyalarında ki yol (path)lerin yanlış girilmesinden kaynaklıdır.
  2. Server PHP sürümleri ile alakalı olabiliyor. opencart 1.5.6.4 kullanırken PHP 5.5 üstü sürümlerde DB kaynaklı sorunlardan dolayı bu tür hatalar ile karşılaşılıyor.
  3. Benim yakın zamanda başıma gelen ve web de kaynak bulamadığım durum. E-Posta (sendMail) fonksiyonunun doğru çalışmadığından dolayı Müşteri Kayıt, Ortaklık Programı Kaydı ve Sanal Pos Callback işlemi yaparken Beyaz Sayfa (White Screen) hatası görülmekte ve ne loglarda ne hata kayıtlarına herhangi bir hata gözükmemekteydi. Uzun uğraşlar sonucu hatanın Sistem > Mağazalar > Eposta başlığı altında ki SMTP değerleri ile alakalı olduğunu fark ettim ve tüm değerleri sildiğimde sistem çalışması düzeldi.

Opencart Beyaz Sayfa Sorunu” için 1 Yorum Yapılmış

  1. Emre Cevapla

    Merhaba, ürün düzenlemesi ekranında kaydetme işlemini yapamıyorum. Kaydet butonuna tıkladığımda kaydetmiyor ve sayfayı yönlendirmiyor. Boş bir sayfa açılıyor. Çok anlamıyorum bu işlerden nasıl çözebilirim acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered By Ertebil