Facebook Reklamlarında Güncelleme

Geçtiğimiz günlerde Facebook Reklam politikası ile ilgili yeni bir güncellemeyi duyurdu. Bu güncelleme ile kullanıcların reklamları gizleme davranışları, o reklamın gösterimini doğrudan etkiler hale geldi.

Güncelleme öncesinde bir kullancı bir reklamı gizleyebilir ve o reklamın veya o yayıncıya ait tüm reklamların haber kaynağında gösterilmesini engelleyebiliyordu.

Sonrasında gelen güncellemeler ile facebook kullanıcılardan, gizlenen reklama ilişkin detaylı bilgiler istemeye başladı; Aşağıda yer alan sebeplerden “Beni ilgilendirmiyor” ve “Bunu sürekli görüyorum” seçenekleri, yanlış hedefleme veya eksik optimizasyondan kaynaklı, reklam veren için tehlike oluşturmayan faktörlerdir. facebook reklam gizleme

Fakat “Rahatsız edici, kırıcı ve uygunsuz” ve “Spam” seçenekleri, yeni güncelleme ile bu reklamın, Facebook’ta daha az kullanıcıya gösterilmesine veya tamamen engellenmesi ve hiç bir kullanıcıya gösterilmemesine neden olabilecek. Bu nedenle artık reklam verenlerin reklamlarını oluştururken kullandıkları görsel, metinler ve hedef kitle seçerken daha dikkatli olmalarını gerektirmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered By Ertebil