Netflix vs Amazon prime video

Amazon Prime Video Vs Netflix

Her ne kadar Türkiyede henüz varlığından henüz çok bahsedilmese de Amazon Prime Video; Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon çatısı altında kurulmuş tıpkı netflix gibi bir film-dizi izleme platformu.

Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi dünya genelinde de Prime Video kullanıcı sayısı Netflix’e oranla daha düşük ama yine de dünya genelinde 100 milyonun üstünde abonesi olduğu biliniyor. Ayrıca Prime Original adı altında sadece bu platformda izleyebileceğiniz dizi ve filmler yer alıyor.

Prime Video’nun bazı hoş özellikleri hemen göze çarpıyor; dizi yada film izlerken bir sahnede ki oyuncuları gösteren kısım, yada vizyonda ki filmleri kiralayarak izleyebilme. tüm üyeliklerde Ultra HD kalite ile izleyebilme, aynı üyeliği uygulama ile Tablet, akıllı TV ve cep telefonunda izleme gibi özellikler Prime Video için öne çıkan özellikler.

Prime Video Aylık Abonelik Ücreti 6 euro ve 1 haftalık ücretsiz deneme hesabı sunmaktadır.

Son olarak Prime Video ve Netflix’in Dizi ve Film sayısına deyinelim. Netflix yaklaşık 3500 (üç bin beş yüz)dizi ve film sunarken bu sayı Prime Video tarafında 12000 (on iki bin) civarındadır.

Powered By Ertebil